Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace z obce > Puma v pohraničí

Puma v pohraničíDatum konání:
22.3.2009

Nebezpečná uprchlá puma se údajně může vyskytovat na polsko-českém pohraničí, v sousedství Moravskoslezského a Olomouckého kraje. O výskytu velké kočkovité šelmy varovali v sobotu večer Moravu Poláci. Na pumu upozornil operační střediska hasičů obou moravských krajů ředitel oddělení bezpečnosti a krizového řízení Opolského vojvodství Henryk Foerster z pověření opolského vojvody.
"Podle písemné informace bylo v posledních dnech v Opolském vojvodství, přesněji v okrese Prudnik, zaznamenáno hned několik případů zadávení hospodářských zvířat. Je pravděpodobné, že tyto škody způsobil dravec, kočkovitá šelma, patrně puma,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

V sobotu přišlo na polské úřady hlášení o výskytu podobného zvířete také v okrese Glubczyce. Ten sousedí přímo s Krnovskem a Osoblažskem v okrese Bruntál.

"Výskyt zvířete může podle polských kolegů pravděpodobně souviset s pašováním. Polští kolegové proto žádají o zvýšenou pozornost v příhraničním území. Existuje totiž možnost, že se zvíře přemístí z Polska na naše území,“ tlumočil Kůdela varování polské strany.

zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/164484-na-morave-muze-radit-nebezpecna-puma-varuji-polaci.html


Menu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.divcihrad.cz

Registrujte se zde

Zpravodaj Finančního arbitra

Zdravodaj Finančního arbitra nová.pdf

AKTUÁLNÍ NABÍDKY ZAMĚSTNÁNÍ

KLIKNI

Vzory smluv ke stažení zdarma

Vzory