Nouzový stav a mimořádná opatření – co aktuálně platí:

https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-a-ochranna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

Školy a školky

V pondělí se do škol a školek mohou vrátit první děti. Podmínkou je provedení neinvazivního antigenního testu, a to dvakrát týdně. Testovat se budou i zaměstnanci, a to dvakrát týdně, pokud přicházejí do kontaktu s dětmi, ostatní jen jednou. Testovat se nemusejí plně naočkované osoby a ti, kdo v předchozích 90 dnech prodělali covid-19.

Do školek se vrátí děti z posledního ročníku předškolního vzdělávání, děti v přípravných třídách, žáci na 1. stupni základních škol a žáci v oboru vzdělání Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá. Školy s nejvýše 75 žáky na 1. stupni, které mají pro 1. stupeň samostatnou budovu včetně školní jídelny, budou moci fungovat normálně, v ostatních se třídy budou po týdnech střídat, takže do školy půjde vždy jen polovina tříd.

Volný pohyb

Končí zákaz cestování mezi okresy, noční zákaz vycházení a také zákaz návštěv ve věznicích.


Nadále platí povinnost nosit 
všude v uzavřených prostorách respirátor (či technicky stejně účinný prostředek). Lidé tak budou muset nosit respirátor v prodejnách, provozovnách, ve veřejné dopravě, motorových vozidlech (pokud nejste členové jedné domácnosti), zdravotnických zařízeních, na mezinárodních letištích a na nástupištích.

Venku je možné kromě respirátoru nosit i chirurgickou roušku, konkrétně v zastavěných místech obce. Mimo zastavěná místa, pokud jsou od sebe dvě osoby vzdálené méně než dva metry, je rouška také povinná. Výjimkou jsou členové jedné domácnosti.

Sportovat je venku možné bez roušky při dodržení dvoumetrových rozestupů. Ministr Arenberger pak v noci na ponděí ještě upravil odmínky týkající se především tréninků pro amatérský sport. Na venkovní sportovní ploše se může sportovat ve dvojicích, přičemž na jedné ploše může být dvojic maximálně šest. Minimální vzdálenost mezi dvojicemi je 10 metrů.

 

Na obecním úřadě jsou k prodeji respirátory FFP2, 1 ks za 16 Kč. Prodej je omezen na 3 ks na občana na týden.

Obecní úřad je pro občany otevřen v úředních hodinách, a to v PONDĚLÍ a ve STŘEDU od 7:30 – 17:00.

V případě neodkladných záležitostí kontaktujte starostu obce na telefonu 737 435 092 nebo emailem na starosta@divcihrad.cz nebo přes messenger.