POVEDENÝ DRUHÝ ROČNÍK VÁNOČNÍHO JARMARKU

V sobotu 7. prosince 2019 se v naší obci konal druhý ročník Vánočního jarmarku, který se, podle našeho mínění, velice povedl.
Akci odstartovala cimbálová muzika v podání Opavských hudců, která návštěvníky naladila do příjemné vánoční atmosféry. V krásně vyzdobeném sále se rozezněly koledy a celkem 14 prodejců nabízelo své výrobky. Ve 13 hodin byl k vidění živý betlém v podání Ochotnického divadla Osoblaha, který byl doplněn o zvířátka – oslíka, ovce a kozičky.

Ve 14 hodin navštívili Dívčí Hrad vánoční andělé na chůdách a nabídli návštěvníkům jarmarku možnost napsat si na papírová křídla své vánoční přání. Následovalo vystoupení „Čekání na Vánoce s Tomem a Jerrym“, kdy obě oblíbené televizní postavy bavily děti v soutěžích ve zdobení vánočních stromečků, v tanci a zpěvu, a všechny děti byly zaslouženě odměněny.
V letošním ročníku byla vyhlášena soutěž „O nejchutnější domácí vánočku“. Bylo co ochutnávat a hodnotit, jelikož bylo přihlášeno 11 vánoček. Konkurence byla tedy veliká a výherkyním, Janě Sulkové (cena poroty) a Kateřině Foldynové (cena návštěvníků), gratulujeme.

V 17 hodin jsme rozsvítili vánoční stromeček se SKUPINOU ČEZ, která nám poskytla finanční příspěvek. O pár minut později už mezi návštěvníky přišli takzvaní KRAMPUS čerti, kteří sebou přinesli strach a hrůzu, která se odrážela v očích diváků, a to nejen těch malých. Vystoupení bylo doprovázeno plivačem ohně, který ještě celé představení podtrhl.
Úspěšný vánoční jarmark zakončil ohňostroj.

Za fotografie děkujeme předsedkyni Výboru pro sport, kulturu a hasiče Zastupitelstva obce Dívčí Hrad paní Zdeňce Spurné a manželům Sýkorovým z VIDEO-FOTO studia.

 

Virtuální prohlídka obce

Celý Dívčí Hrad můžete mít jako na dlani.
Prohlédnout Dívčí Hrad

zde ...

Pro naše děti

Mateřská škola Dívčí Hrad

Archivy