Veřejné
prostranství
u obecního
úřadu

V Dívčím Hradě jsme zrekonstruovali v uplynulých měsících veřejné prostranství u obecního úřadu. Díky finanční podpoře z Moravskoslezského krajce v celkové výši 196.800,-Kč mohou nejen místní občané, ale i návštěvníci obce posedět na opraveném posezení nebo si zahrát ruské kuželky a rozehrát partičku šachu na velké šachovnici. Rovněž byla zrekonstruována část místní komunikace vedoucí k hasičárně.

 Na počátku ledna letošního roku byla vedením obce Dívčí Hrad připravena projektová žádost v rámci programu Podpora obnovy a rozvoje venkova Moravskoslezského kraje 2018. Záměrem obce bylo zvelebit prostranství u obecního úřadu, kdy stávající posezení bylo dávno za hranou své životnosti a celkově působil prostor roztříštěným dojmem. „Rekonstrukce posezení a příjezdové cesty spolu s instalací dvou zábavných prvků se náramně povedla. Zároveň mě hodně těší, že si posezení a herní prvky chválí i místní občané. A přiznám se, několikrát jsem si šachy zahrál i já a ne vždy jsem vyhrál,“ uvádí se smíchem starosta obce Jan Bezděk.

V plánu máme v příštích letech v obnově veřejného prostranství u obecního úřadu pokračovat. „Máme schválen projekt na zlepšení funkčního stavu zeleně kolem bývalé vodárny na druhé straně obecního úřadu než je nově zrekonstruované prostranství,“ uzavírá Jan Bezděk.

 

Projekt „Veřejné prostranství u obecního úřadu“ byl v roce 2018 financován z rozpočtu Moravskoslezského kraje (smlouva č. 03596/2018/RRC).

Virtuální prohlídka obce

Celý Dívčí Hrad můžete mít jako na dlani.
Prohlédnout Dívčí Hrad

zde ...

Pro naše děti

Mateřská škola Dívčí Hrad

Archivy