Památník
obětem
1. světové
války

V těchto dnech jsme zahájili práce na renovaci památníku obětem 1. světové války v místní části Životice v obci Dívčí Hrad. Práce potrvají do června a slavnostní odhalení zrenovovaného památníku proběhne 23. června 2018.

Díky finanční podpoře Česko-německého fondu budoucnosti (http://www.fondbudoucnosti.cz) a potomků německých rodáků začali pracovníci odborného kamenictví renovovat památník obětem 1. světové války v Životicích. V těchto dnech odstranili obvodový plotek, který bude zrenovován a chybějící plotová pole nově dodána, a odstranili kamny tvořící obvod prostoru památníku.

Následovat bude vyčištění celého památníku, obnova písmen a jejich bělení, kolem památníku budou dodány oblázky a bude instalován do obvodu nový kámen a plotek. Dokončení se očekává v červnu letošního roku a památník bude slavnostně odhalen v rámci akce „Vzpomínková procházka Životice (Seitendorf) – Sádek (Zottig) – Dívčí Hrad (Maidelberg) 1918 – 2018“ v sobotu 23. března 2018 za účasti potomků německých rodáků, představitelů Moravskoslezského kraje a okolních obcí a občanů obce Dívčí Hrad.

Virtuální prohlídka obce

Celý Dívčí Hrad můžete mít jako na dlani.
Prohlédnout Dívčí Hrad

zde ...

Pro naše děti

Mateřská škola Dívčí Hrad

Archivy