Dívčím
Hradem
voněly
guláše

V sobotu 27. července 2019 se na hřišti v Dívčím Hradě konal 8. ročník kulinářské soutěže Guláš bez hranic. Soutěže se zúčastnilo 8 soutěžních družstev.

Již od samého rána se na hřišti v Dívčím Hradě krájela cibulka a maso, postupně se vše osmahlo, přidalo koření, voda a další – někdy i tajné – ingredience. To vše za účelem uvaření nejchutnějšího guláše na Osoblažsku. A že to byla nejen libá vůně, ale i pastva pro oči, dokládají níže přiložené fotografie.

V pravé poledne pak zasedla čtyřčlenná komise v čele se senátorem MUDr. Ladislavem Václavcem, aby všech osm soutěžních gulášů ochutnala. Po dlouhém hodnocení pak porota určila následující pořadí:

  1. místo: tým PAPAMILU se španělským středomořských gulášem
  2. místo: tým NAD HRADEM s vepřovým gulášem s hlívou ústřičnou
  3. místo: tým TEGUL s hovězím gulášem

Všechny týmy převzali z rukou pana senátora účastnický list a balení mleté sladké papriky. Vítězné týmy pak převzaly hodnotné ceny a vítězný tým rovněž převzal putovní dřevěnou ručně vyřezávanou vařečku.

Současně s Gulášem bez hranic se uskutečnil i Turnaj v minikopané „O pohár starosty obce“. Vítězem tohoto turnaje, který pořádal místní SDH Dívčí Hrad, se stal tým Fc JAMESON. Tým Dívčího Hradu obsadil nádherné třetí místo. GRATULUJEME!

Virtuální prohlídka obce

Celý Dívčí Hrad můžete mít jako na dlani.
Prohlédnout Dívčí Hrad

zde ...

Pro naše děti

Mateřská škola Dívčí Hrad

Archivy