Dívčím
Hradem
voněly
guláše

V sobotu 27. července 2019 se na hřišti v Dívčím Hradě konal 8. ročník kulinářské soutěže Guláš bez hranic. Soutěže se zúčastnilo 8 soutěžních družstev.

Již od samého rána se na hřišti v Dívčím Hradě krájela cibulka a maso, postupně se vše osmahlo, přidalo koření, voda a další – někdy i tajné – ingredience. To vše za účelem uvaření nejchutnějšího guláše na Osoblažsku. A že to byla nejen libá vůně, ale i pastva pro oči, dokládají níže přiložené fotografie.

V pravé poledne pak zasedla čtyřčlenná komise v čele se senátorem MUDr. Ladislavem Václavcem, aby všech osm soutěžních gulášů ochutnala. Po dlouhém hodnocení pak porota určila následující pořadí:

  1. místo: tým PAPAMILU se španělským středomořských gulášem
  2. místo: tým NAD HRADEM s vepřovým gulášem s hlívou ústřičnou
  3. místo: tým TEGUL s hovězím gulášem

Všechny týmy převzali z rukou pana senátora účastnický list a balení mleté sladké papriky. Vítězné týmy pak převzaly hodnotné ceny a vítězný tým rovněž převzal putovní dřevěnou ručně vyřezávanou vařečku.

Současně s Gulášem bez hranic se uskutečnil i Turnaj v minikopané “O pohár starosty obce”. Vítězem tohoto turnaje, který pořádal místní SDH Dívčí Hrad, se stal tým Fc JAMESON. Tým Dívčího Hradu obsadil nádherné třetí místo. GRATULUJEME!