Vánoční
jarmark
měl
obrovský
úspěch

V sobotu 8. prosince 2018 se za finanční podpory Euroregionu Praděd a Fondu Mikroprojektů uskutečnil v naší obci historicky první Vánoční jarmark.

Od 10 hod. se na sále kulturního domu rozezněly koledy a přicházeli první návštěvníci, kteří si chtěli zakoupit od přítomných prodejců tradiční vánoční výzdobu, ale i dárky pro své nejbližší na Vánoce. A že bylo z čeho vybírat. Své výrobky nabízelo celkem 15 prodejců včetně tří prodejců z partnerské Gminy Lubrza.
A komu vyhládlo, nebo si chtěl poslechnout cimbálovou muziku, projet se na koni, koupit zabíjačkové speciality nebo si zahrát s dětmi deskové hry v komunitním centru, mohl navštívit přilehlé prostory obecního úřadu. K vidění byl rovněž osel a ovce a kozičky.

V 13:30 hod. navštívili Dívčí Hrad obrovští andělé na chůdách a nabídli návštěvníkům jarmarku možnost napsat si na papírová křídla své vánoční přání. Od 14 hod. pak své umění předvedl řezbář Jaroslav Pecháček a během necelé hodiny vyřezal motorovými pilami dřevěnou sochu v podobě dvou obrovských sov. Od 16 hod. se pak organizátoři pokusili pokořit český rekord v největším počtu čertů na jednom místě. Ten se ale nepodařil. Nevědomky ale návštěvníci a organizátoři vytvořili jiný český rekord – nejvíce čertů v přepočtu na jednoho obyvatele. A k tomu jim můžeme jenom gratulovat! Úspěšný vánoční jarmark pak zakončila ohňová show v podání Non Sancti.

Za fotografie děkujeme předsedkyni Výboru pro sport, kulturu a hasiče Zastupitelstva obce Dívčí Hrad paní Zdeňce Spurné a manželům Sýkorovým z VIDE-FOTO studia.

Virtuální prohlídka obce

Celý Dívčí Hrad můžete mít jako na dlani.
Prohlédnout Dívčí Hrad

zde ...

Pro naše děti

Mateřská škola Dívčí Hrad

Archivy